Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia.
Uczniowie z klas I-III zrealizowali kolejne zadanie z projektu „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Najpierw przez tydzień uczestniczyli w spotkaniach, na których słuchali oraz czytali najbardziej popularne wiersze Jan Brzechwy. Następnie wzięli udział w konkursie czytelniczym, w którym wykazali się znajomością wysłuchanych utworów.
By uczcić Dzień Książki dla Dzieci 03. kwietnia chętni uczniowie wzięli udział w przygotowanym wcześniej przedstawieniu pt. „Na straganie”, które obejrzały dzieci z klas 0-III. Nie zabrakło również recytacji wierszy Brzechwy. W tym dniu każdy przyniósł do szkoły swoją ulubioną książkę. Osoby, które zdobyły najwięcej punktów w konkursie czytelniczym zostały wyróżnione i otrzymały upominki. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Na wyspach Bergamutach”. Wszystkie działania miały na celu popularyzację twórczości Jana Brzechwy oraz promocję czytelnictwa.
Aneta Kuczuk