Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego
w Szczepankowie

Aktualności

21 grudnia 2020 11:14 | Aktualności

BŚP 2020 przekazane w Gminie Grunwald przez 3 gdh "Ogniki"

                                           

                                                                              

     21 grudnia 2021 roku nasza 3 Grunwaldzka Drużyny Harcerska „Ogniki” im. Karola Wojtyły w Szczepankowie podjęła się służby przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju 2020 w Gminie Grunwald. Drużynowy wraz z dh Danutą przywieźli światełko z Ostródy i wraz z dh Anią i dh Hanią zabrali się do przekazywania dalej. Po zbiórce w Szczepankowie udaliśmy się do Gierzwałdu, gdzie mieści się siedziba władz gminy. Tam też światło wraz z życzeniami od harcerskiej braci odebrał Wójt Gminy Grunwald Pan Adam Szczepkowski. Następnie BŚP przekazaliśmy w Domu Kultury i w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Gierzwałdzie. Później wyruszyliśmy w drogę powrotną i udaliśmy się do proboszcza parafii w Szczepankowie, aby przekazać życzenia i wręczyć Betlejemskie Światło Pokoju. Kolejnym punktem była nasza Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Szczepankowie, gdzie na ręce Pani Dyrektor Magdaleny Witkowskiej przekazaliśmy życzenia i światełko oraz kalendarz 3gdh.

  Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło służby”. Wszędzie gdzie byliśmy tego poniedziałkowego poranka przekazaliśmy życzenia i BŚP na ręce pracujących tam osób, którzy codzienną pracą pełnią służbę na rzecz drugiego człowieka, na rzecz społeczności grunwaldzkiej gminy.

    Kochani, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia przyniosły nam wszystkim spokój i radość bycia z najbliższymi. Dużo zdrówka i pogody ducha.

drużynowy hm Dariusz Wolski HR

Przeczytano: 96 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: