Aktualności

23 grudnia 2019 09:57 | Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju 2019 - „Światło, które daje moc”

    17 grudnia 2019 roku o godz. 1700 przedstawiciele naszej drużyny tzn. dh Wilk, dh Dominika, dh Patrycja i dh Zuzanna udali się do Olsztyna na CHORĄGWIANE PRZEKAZANIE BŚP na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Tam też dołączyła do nas dh Ligia. Jako pierwsi światełko otrzymali zaproszeni goście, a następnie podeszli przedstawiciele hufców, którym światełko odpalał dh komendant naszej chorągwi.

Nasza 3 gdh następnego dnia rozpoczęła przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Druhny Dominika, Patrycja i Zuzia rozpoczęły naszą drogę przekazywania światełka od parafii w Szczepankowie. 19.12.2019 r. druhny Ania, Amelia i Emilia udały się do Wójta Gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego, aby przekazać „Światło, które daje moc” i życzenia od społeczności naszej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Szczepankowie. BŚP wraz z życzeniami przekazaliśmy także w GOK, GOPS oraz w Ośrodku Zdrowia. Kolejny dzień i światełko, podczas spotkania wigilijnego naszej szkoły, przekazały druhny Ania i Emilia na ręce Pani dyrektor Wiesławy Eggert, później BŚP przekazaliśmy przedstawicielom klas.

    Ostatni dzień przekazywania BŚP to 22.12.2019 r. kiedy to nasza 3 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Ogniki” im. K. Wojtyły podczas mszy św. w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przekazała Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Ostródy. Podczas mszy świętej nasze harcerki wprowadziły światełko i czytały teksty. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy naszego hufca ZHP Ostróda wraz z podharcmistrzem Tomkiem, który był sztandarowym. Pod koniec uroczystości zaśpiewaliśmy „Światło z Betlejem”, a podharcmistrzyni Paulina Szypczyńska, nasza komendantka hufca, złożyła życzenia. Po błogosławieństwie nastąpiło przekazanie światełka proboszczowi ks. prałatowi Romanowi Wiśniowieckiemu oraz obecnym mieszkańcom Ostródy. Po uroczystościach nastąpiła smaczna niespodzianka dla naszej 3 gdh pomysł - dh Danuty i dh Wilka, czyli wizyta w ostródzkiej pizzerii… PYCHOTAAA… Później część rozjechała się do domów, a inni udali się na Pierwszy Ostródzki Jarmark Bożonarodzeniowy, było super… Jest to ostatnie spotkanie 3 gdh przed świętami i w tym roku. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej uroczystości.

drużynowy 3 GDH „Ogniki” im. K. Wojtyły w Szczepankowie dh WILK**

Fotorelacja w "Galerii", zachęcam do obejrzenia!

Przeczytano: 124 razy. Wydrukuj|Do góry