Aktualności

04 sierpnia 2019 18:59 | Aktualności

Nasi harcerze w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - 29.07. - 02.08.2019 r.

    W dniach 29.07 - 02.08.2019 roku w Warszawie odbył się Zlot Harcerski DZIŚ JEST POJUTRZE, w którym udział wzięło ponad 1000 harcerzy i instruktorów z różnych organizacji harcerskich  z całej Polski i z zagranicy w tym nasi harcerze z 3 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Ogniki” im. Karola Wojtyły ze Szczepankowa. W programie było ognisko i kominek harcerski, spotkanie z prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz powstańcami warszawskimi, warsztaty tematyczne, gra miejska „Walka to nie tylko bój” – śladami powstania warszawskiego okiem ludności cywilnej, nocna zmiana miasta – przyozdabianie Warszawy, msza święta w Katedrze Polowej WP, harcerska służba przed godziną „W”, „Wolność łączy” - akcja społeczna w 360 miejscach pamięci powstania Warszawskiego, uroczysty apel kończący Zlot w parku przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, patrole były rozlokowane w kilkunastu szkołach – bazach noclegowych, dlatego też było sporo wędrówki pieszej oraz przejazdy  autobusem, tramwajem i metrem. Harcerze z różnych organizacji harcerskiej mogli się integrować podczas wspólnych spotkań. Na pamiątkę udziału dh Wilk zakupił breloczki nawiązujące do Powstania Warszawskiego oraz breloczki odblaskowe. Dni spędzone podczas Zlotu w Warszawie z pewnością dały nam praktyczną lekcję patriotyzmu. Następny Zlot już za rok…

Nasz wyjazd do Warszawy był możliwy dzięki 1% odliczenia od kwoty podatku za 2017 rok, który otrzymała nasza drużyna m.in. dzięki zaangażowaniu pani Iwony oraz anonimowemu sponsorowi. Wszystkim dziękujemy i pozdrawiamy harcerskim Czuwaj!

drużynowy hm. Dariusz Wolski HR

Przeczytano: 48 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: