Aktualności

12 czerwca 2019 17:38 | Aktualności

Wileńskie wrażenia z wycieczki - 07-10.06.2019 r.

    W dniach 07-10 czerwca klasy IV-VIII pojechały na wycieczkę do Wilna. W drodze zawitano do urokliwego zamku na wyspie w Trokach, tam można było skosztować karaimskiej potrawy, którymi są kibiny.

    Wilno przywitało wszystkich cieplutko, bo pogoda dopisywała przez cały czas pobytu. Ślady polskości na terenie miasta sprawiły, że uczniowie dobrze się czuli i mogli porozumiewać się w ojczystym języku.

    Wszystkich zachwyciły zabytki XIV, XV i XVI wieczne m.in. kościół św. Anny, kościół św. Ducha, Katedra i jej podziemia z grobami m.in. Barbary Radziwiłłówny i Aleksandra Jagiellończyka, kościół Miłosierdzia Bożego, Ostra Brama, kościół Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, starówka wileńska. Można było spacerować drogami Adama Mickiewicza, odwiedzić muzeum wieszcza i piwnicę Filomatów i Filaretów, tam Kaja Kisielewska recytowała inwokację z "Pana Tadeusza" - wytworzyła się wówczas magiczna atmosfera. To tylko niektóre obiekty, wiele działo się metafizycznie i pozostanie tylko w sercu, pamięci i wspomnieniach uczestników.

Danuta Jendrzejewska

Fotorelacja w "Galerii"!

Przeczytano: 98 razy. Wydrukuj|Do góry