Aktualności

24 marca 2019 18:54 | Aktualności

"Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna..." - 21.03.2019 r.

   Nasza szkoła wiosnę witać zaczęła 21 marca na trzeciej godzinie lekcyjnej. Wszystko rozpoczęło się od konkursu recytatorskiego. Już od dawna Dzień Wiosny jest dla nas Dniem Poezji. Eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego odbywały się w trzech kategoriach wiekowych.

   W kategorii klas 0-III najlepszy okazał się Szymon Kosek z kl. II, który recytował utwór Katarzyny Marcinek "Wiosenna pobudka".

   W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Julia Krygielska z kl. IV z wierszem Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski" i Alexandra Dobber z kl. V z wierszem Hanny Łochockiej "Rak czupirak i rybka złośnica".

   W kategorii klas VII-VIII najlepszymi okazali się ucziowie z kl. VIII: Kaja Kisielewska wyrecytowała "Kasasndrę" Wisławy Szymborskiej i przedstawiła fragment prozy z książki "Wściekły" Katarzyny Kebernik oraz Arkadiusz Jabłoński recytował "Zaczarowaną dorożkę" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i przedstawił fragment prozy "Dynastii Miziołków" Joanny Olszewskiej.

   Po konkursie recytatorskim wszystkie klasy wzięły udział w plastycznych zmaganiach o najpięknięjszą Marzannę. W tej konkurencji nie było przegranych. Pani dyrektor wręczyła także upominki wyróżnionym uczniom w konkursie na miss i mistera szkoły.

   Dzień zakończył się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Wiosna rzeczywiście przyszła i przywitała nas śpiewem ptaków, ciepłym wietrzykiem i radosnym słoneczkiem.

Danuta Jendrzejewska

Przeczytano: 119 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: