SPOTKANIE Z RODZICAMI DOTYCZĄCE KLASYFIKACJI KOŃCOWOROCZNEJ UCZNIÓW ODBĘDZIE SIĘ 21 MAJA 2019 R. /WTOREK/ OD GODZ. 14.00 DO GODZ. 16.00

Szkolne sukcesy

                                                   

Powiatowy Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  - 30.04.2019                                      

   30.04.2019 r. młodsza reprezentacja (do 12 lat) Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego Szczepankowie, tzn. Alexandra Dobber, Anna Fafińska, Adrian Kleber i Krzysztof Topczyński wzięła udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Morągu. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie odbyło się spotkanie organizacyjne. Turniej został podzielony na trzy fazy: jazda każdej osoby na rowerze po torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy (RKO) przez zespół oraz indywidualne rozwiązywanie testów wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Wszyscy starali się uzyskać jak najlepsze wyniki. Po wyczerpującej walce oczekując wyników uczestnicy skorzystali z poczęstunku. Na koniec w hali sportowej zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody przez organizatorów na czele z burmistrzem Morąga. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymali puchar oraz każdy po wadze łazienkowej. W drodze powrotnej udaliśmy się na darmowe lody fundowane przez opiekuna. Wszyscy byli zadowoleni z nagród i ze wspólnego czasu spędzonego wraz z rówieśnikami z innych szkół naszego powiatu.

Gratulacje i do spotkania za rok…

Dariusz Wolski

brd_morag.pdf

                                                   

Powiatowe Święto Poezji - 24.04.2019

  24 kwietnia 2019 roku na ostródzkim zamku odbył się Powiatowy Konkurs Poezji. Naszą gminę reprezentowała Kaja Kisielewska - uczennica klasy VIII, która przedstawiła utwór Wisławy Szymborskiej "Monolog dla Kasandry" i prozę z "Wściekłego auta" Katarzyny Kesernik. 

Danuta Jendrejewska

                                                   

Powiatowe eliminacje TWP "Młodzież zapobiega pożarom" - 09.04.2019 

   09.04.2019 r. w Szkole Podstawowej w Miłomłynie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klasy I-VI, klasy VII-VIII i gimnazjum oraz szkoły średnie. Naszą gminę w II kategorii reprezentowała uczennica kl. VIII Patrycja Kleber, która zajęła VI miejsce. 

Gratulujemy! 

patrycja__dyplom.pdf                                          

                                                     

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - 06.04.2019

   W sobotę 6 kwietnia 2019 r. w Muzeum Przyrody w Olsztynie odbyło się spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.

   Na początku Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP - Pan Grzegorz Matczyński ogłosił wyniki oraz wręczył zgromadzonym uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody. Następnie kierownik Muzeum – Pan Marian Szymkiewicz opowiedział o skarbach przyrody Warmii i Mazur. Po zakończeniu prezentacji wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Ostatnim elementem spotkania było zwiedzanie Muzeum. Poza zwierzętami Warmii i Mazur podziwiać można było wystawę gatunków pochodzących z różnych zakątków świata.

 Relację przygotowała laureatka konkursu Weronika Szulc.

 Gratulujemy!

weronika__dyplom.pdf

                                                      

Finaliści wojewódzkiego konkursu z języka polskiego - 04.04.2019

   W naszej szkole nie brakuje uczniów, którzy swoją wiedzą polonistyczną i umiejętnościami rozsławiają szkołę w województwie. W ubiegłym roku szkolnym Maja Kisielewska została laureatką konkursu, a Filip Topczyński finalistą.

 W bieżącym roku szkolnym finalistami zostali Natalia Machula, Kaja Kisielewska i Bartosz Borkowski. Ci uczniowie klasy VIII mają pierwszeństwo w dostaniu się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Już otrzymali zaproszenie do kontynuowania nauki w renomowanych szkołach całej Polski.

Warto się uczyć.

Danuta Jendrzejewska

danuta__podziekowanie.pdf

bartek.pdf

kaja__laur.pdf

natalia.pdf

bartek1.pdf

kaja1.pdf

natalia2.pdf

                                                     

Gminny konkurs "Spotkania z poezją" - 26.03.2019 

   Laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego wzięli udział w gminnym Konkursie Poezji, który organizowany jest co roku przez GOK w Gierzwałdzie.

    W tym roku w kategorii klas I-III Szymon Kosek z kl. II zajął 3 miejsce, w kategorii klas IV-VI Alexandra Dobber z klasy V wywalczyła sobe również 3 miejsce, a Julia Krygielska z kl. IV otrzymała wyróżnienie.

  W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum Kaja Kisielewska zajęła I miejsce i będzie reprezentować nie tylko szkołę, ale i gminę na zamku ostródzkim 24 kwietnia; Arkadiusz Jabłoński zajął 3 miejsce, oczarował jury nie tylko głosem, ale i aparycją!

Danuta Jendrzejewska

Kaja - dyplom

Arek - dyplom

Ola - dyplom

Julia - dyplom                                            

                                                   

Turniej Wiedzy Pożarniczej - 14.03.2019

    14 marca 2019 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gierzwałdzie odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs przygotowany został przez komendanta gminnego OSP Gminy Grunwald Stanisława Kamińskiego, honorowy patronat objął wójt Gminy Grunwald Pan Adam Szczepkowski.

Zmagania uczestników przeprowadzono pod nadzorem Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie, którą reprezentowali: kapitan Piotr Krzyżaniak oraz starszy strażak Monika Przybyszewska.

 Naszą szkołę reprezentowali:

 kat. I - kl. I-VI - Nikola Grabowska z kl. V

 Krzysztof Topczyński z kl. V

kat. II - kl. VII, VIII szkoła podstawowa i kl. III gimnazjum - Patrycja Kleber z kl. VIII

Natalia Machula z kl. VIII.

Krzyś w swojej grupie zajął miejsce III, natomiast zwyciężczynią w II kategorii została Patrycja, która będzie reprezentowała naszą gminę na szczeblu powiatu.

Uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

patrycja.pdf

krzys.pdf

                                                 

"Piraci w Ostródzie", czyli... - ferie 2019

 W trakcie ferii zimowych dzieci wraz z rodzicami mogły brać udział w wielu wydarzeniach organizowanych np. w pobliskiej Ostródzie. Jedną z takich form był konkurs plastyczny zorganizowany przez OCK w Ostródzie i Grupę Animacyjną "As" pod nazwą "Moja ulubiona postać "Piratów z Karaibów". Duży sukces "odnotowali" uczniowie naszej szkoły: Kacper Watkowski - I miejsce, Ola Kołakowska - II miejsce i Weronika Szulc - wyróżnienie.

 Gratulujemy!

rodzinne_ferie.pdf

 Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem: 

http://www.ostrodaflesz.pl/piraci-w-ostrodzie-czyli-ferie-w-amfiteatrze1/

                                                  

"Zapobiegajmy pożarom" - konkurs plastyczny - 18.12.2018 r.                                               

    We wtorek, 18 grudnia 2018 r., wójt gminy Grunwald Pan Adam Szczepkowski w towarzystwie komendanta gminy Związku OSP RP w Grunwaldzie Stanisława Kamińskiego odwiedzili naszą szkołę, by wręczyć dyplom i nagrodę uczennicy klasy VII Weronice Szulc za zajęcie I miejsca w gminnym konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom".

Praca Weroniki będzie reprezentowała gminę w powiatowym konkursie plastycznym.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Danuta Jendrzejewska

                                                 

  Weronika - dyplom

                                                 

"Oswoić poezję..." - 25.10.2018 r.

  oswoic_poezje.pdf

                                                 

"Szlakiem Mikołaja Kopernika" - konkurs informatyczny - 10.09.2018 r.                                            

   Początek roku szkolnego /10.09.2018 r./ przyniósł pierwszy uczniowski sukces. Adrian Noceń został wyróżniony przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina za udział w konkursie informatycznym pt. "Szlakiem Mikołaja Kopernika".

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!